Kas īsti ir USB 3.0

USB3

Pēc desmit uzticīgiem darbības gadiem USB 2.0 savienojuma standarts sāk izskatīties mazliet ierūsējis. Beidzot ir radīts tā pēctecis, pārgalvīgs braucējs. USB 3.0 ar teorētiski līdz 10 reizēm lielāku ātrumu, par tā priekšgājēju, un arī ar maziem citiem uzlabojumiem.

Universal Serial Bus (USB) mūsdienās savieno vairums elektroniskās ierīces savā starpā (tiek sūtīti dati no datora uz kameru, konsoles vai mobilo telefonu), to izmanto, lai apmainītos ar datiem, pieslēgtu perifērijas ierīces.

Tas ir universāls standarts, un veic ne tikai datu pārsūtīšanu, bet bieži tiek izmantots, kā enerģijas avots, lai ierīces darbotos (peles, klaviatūras, ārējie cietie diski). Tomēr, tā kā sākotnēji USB maksimālais ātrums bija 12Mbit/s, kas ir daudz par maz, lai izmantotu ierīces, tas tika pārstrādāts, lai darbotos ar ātrumu līdz 480Mbit/s, kas bija USB 2.0 pazīstams, kā „high-speed USB”. Tas uzlaboja lietas būtiski, un tagad USB ir piemērots lielākajai daļai ierīču, bet ikviens, kuram bija jāgaida stundām, kamēr tika pārkopēti dati no datora uz ārējo cieto disku, zinās, ka vēl ir daudz darāmā.

Tika radīts USB 3.0 jeb „SuperSpeed USB” tā ir nākamā savienojuma paaudze starp datoru un perifēriju (digitālajām kamerām, telefoniem, mediapleijeriem, ārējiem HDD u.c.) USB 3.0 sevī slēpj daudzus uzlabojumus, bet vienlaicīgi saglabā savietojamību ar miljardiem veco standartu USB ierīču pasaules tirgū. Datu pārraides ātrums pieaug 10 reizes, un papildus pieaug arī energoefektivitāte.

Šajā attēlā varam apskatīt ātruma salīdzinājumu starp USB 2.0 un USB 3.0

Kā jau minēts, pēc specifikācijas jaunais standarts ir 10 reizes ātrāks. Ja USB 2.0 nodrošina maksimāli 480 Mbit/s ātrumu, tad turpmāk varam rēķināties ar līdz pat 5 Gbit/s.
Turpmāk USB 3.0 būs ideāls risinājums lielu datu masīvu pārsūtīšanai, kā arī rezerves kopēšanai uz ārējā datu nesēja.

Maksimālā strāva līnijā tagad ir pacelta no 500 mA līdz 900 mA. Tas ļaus barot no datora ierīces ar lielāku strāvas patēriņu, kā arī USB-hubiem varēs būt vairāk izeju. Arī akumulatorus caur USB kabeli tagad varēs lādēt ātrāk.

Kā atšķirt USB 2 no USB 3.0 ?

Ļoti vienkārši. USB 3.0 ligzdas ir zilā krāsā.